LTC1068-50CG#TRPBF
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LTC1068-50CG#TRPBF
Category : Integrated Circuits (ICs) Interface Filters - Active
Filter Type : Universal Switched Capacitor
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Supplier Device Package : 28-SSOP
Mfr : Analog Devices Inc.
Voltage - Supply : 3.14V ~ 11V, ±3.14V ~ 5.5V
Number of Filters : 4
Filter Order : 8th
Package / Case : 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Frequency - Cutoff or Center : 50kHz
Base Product Number : LTC1068
Description : IC FILTER 50KHZ SWITCHED 28SSOP
Contact Now
Universal Switched Capacitor Filter IC Universal Switched Capacitor 8th Order 50kHz 28-SSOP